Skip Navigation LinksŠIOV > Cvičné firmy > SCCF online a návody

SCCF online a návody

Slovenské centrum cvičných firiem spustilo od 02.09.2013 na stránke www.sccf.sk online systém, ktorý cvičným firmám ponúka možnosť založiť si živnosť alebo spoločnosť s ručením obmedzeným. Existujúce cvičné firmy (CF) môžu vykonávať zmeny údajov v živnostenskom alebo obchodnom registri, pozastaviť činnosť cvičnej firmy na zvolené obdobie alebo požiadať o výmaz.

Súčasťou online systému je Internet banking, v rámci ktorého si cvičné firmy môžu dodatočne otvoriť ďalšie účty (mzdový, rezervný, sociálny), kontrolovať aktuálne zostatky na podnikateľských účtoch, zadávať národné platby a prezerať históriu bankových operácií (výpisy z účtu).     

Podmienkou využívania služieb SCCF je funkčný e-mail CF. Od školského roka 2013/2014 je možná registrácia a preregistrácia (Obnova existujúcej registrácie) cvičnej firmy na SCCF iba prostredníctvom nového online systému. Registrácia cvičných firiem klasickým spôsobom – poštou už nebude akceptovaná.

Každá existujúca cvičná firma registrovaná do 15.07.2013 dostane od SCCF na začiatku školského roka 2013/2014 pridelené jedinečné kontrolné číslo, ktoré spolu s IČO-m a funkčným e-mailom zadá do formulára „Obnova existujúcej registrácie“, v časti "Online služby" na stránke www.sccf.sk. Následne systém cvičnej firme zašle všetky potrebné informácie a heslo na to, aby sa mohla prihlásiť do systému a využívať poskytované online služby. V rámci e-mailu, ktorý CF dostane, je dôležité kliknúť na odkaz, aby sa dokončila aktivácia existujúcej registrácie. Až po tomto úkone je možné sa do systému s prihlasovacím menom (IČO-m) a prideleným heslom prihlásiť.

Návody k online systému a súvisiacich služieb:

Pevne veríme, že nový online systém je veľkým prínosom pre vzájomnú komunikáciu úradov pri SCCF a cvičných firiem.

Kolektív SCCF

DUAL Newsletter 2/2018

Najnovšie čislo newslettra Štátneho
inštitútu odborného vzdelávania
Sťiahnuť zobraziť všetky

Kontaktujte nás

Napište nám email alebo nás kontaktujte telefonicky a spolu sa to pokusime vyriešiť Zobraziť