Search
Close this search box.
Duál inšpiruje aj v lete: Povolanie obuvník

Duál inšpiruje aj v lete: Povolanie obuvník

Obuvnícka profesia má na Slovensku dlhú tradíciu. V súčasnosti je skôr otázkou regionálneho umiestnenia firiem pôsobiacich v obuvníckom priemysle, avšak uplatnenie odborníkov je omnoho širšie, v odevnom priemysle, pri práci s kožou, alebo možnosť zúročiť skúsenosti v zahraničí.

Zamestnávatelia zapojení v duálnom vzdelávaní sa zhodujú, že by každý z nich potreboval získať približne 200 zamestnancov a každý rok prijať do prvých ročníkov učebného odboru obuvník 10 až 12 žiakov. 

Dobrí obuvníci budú potrební vždy, zákazníci si pýtajú kvalitu a rýchlejší servis

Dušan Kopiar sa narodil v meste, kde bola obuvnícka fabrika. Ako dieťa sledoval rodičov, ktorí v nej pracovali. Obuvníctvo mu učarovalo odmalička a zostal mu verný do dnešného dňa. Dnes pracuje ako technický riaditeľ v známej obuvníckej firme ECCO. Prečo je napríklad dôležité mať výrobu topánok v Európe a ako sa môžu uplatniť študenti v rámci duálneho vzdelávania, nám už porozprával osobne. 

<< Pokračovanie článku nájdete tu >>

V systéme duálneho vzdelávania je možné študovať odbor obuvník ako trojročný odbor ukončený výučným listom a vysvedčením o záverečnej skúške.

Školy poskytujúce vzdelanie v odbore obuvník v rámci systému duálneho vzdelávania:

Zamestnávatelia zapojení do systému duálneho vzdelávania v odbore obuvník:

  • Ecco Slovakia, a.s., Martin
  • Gabor spol. s.r.o., Bánovce nad Bebravou

Viete ako sa správne starať o jednotlivé druhy topánok, aby vám slúžili čo najdlhšie? Pozrite si tieto tipy.

Kompletný zoznam škôl, zamestnávateľov a učebných odborov v systéme duálneho vzdelávania nájdete: www.dualnysystem.sk

Zoznam sa postupne dopĺňa o nové školy i zapojených zamestnávateľov. Presný zoznam na školský rok 2018/2019 bude k dispozícii vo februári 2018.

 

Skip to content