Hlavným cieľom školiaceho strediska Academy of Coffee a MEDZINÁRODNÉHO KÁVOVÉHO INŠTITÚTU je vzdelávanie ľudí, ale i študentov Stredných odborných škôl a Hotelových akadémii o dôležitosti správnej a zdravej prípravy kávy, ako aj o jej pestovateľskom zákulisí. Tam to však ani zďaleka nekončí.
Duálne vzdelávanie je skĺbením vedomostí so zručnosťami s poznatkami z praxe. Zväčša prebieha na stredných, avšak výber vysnívaného povolania sa začína oveľa skôr. Deti v materských školách často snívajú o svojej budúcnosti prostredníctvom rôznych hier, rozprávok či napodobňovania svojich najbližších. Ich cieľom je byť výnimočný a robiť to čo ich baví. Avšak detský sen sa často krát zrúti, a to najmä z dôvodu rozdielnych predstáv rodičov.
Vzdelávanie ide ruka v ruke s osvetou. Osveta o umení baristiky, kultúre pestovateľských krajín a samozrejme osveta o povolaní „barista“ sú dôležitou súčasťou našich každodenných aktivít. Každý rodič chce aby uplatnenie jeho dieťaťa v živote bolo čo najlepšie. Absolvovanie materskej či základnej školy je samozrejmosť, avšak pri výbere strednej školy mnohí rodičia štúdium gastronómie podceňujú.
Gastronómia od svojho začiatku v prvom rade znamená priestor pre rozvíjanie vlastnej osobnosti každého človeka. Kultúra servírovania a prípravy pokrmov, či nápojov je dôvod, vďaka ktorému si zákazník oddýchne a zabudne na náročný deň, či týždeň, ktorý práve prežil. Gastronomické prevádzky sú miestom, kde sa ľudia stretávajú za účelom pôžitku, ale i oddychu od každodenných povinností a stresu.
Baristika je hra i povolanie, o čom sa presvedčili aj naši najmenší. Malými baristami sa stali aj deti z Materskej školy Komenského “A“ v Seredi pri príležitosti „SVETOVÉHO DŇA MLIEKA V ŠKOLÁCH“.
Okrem skvelej zábavy počas lepenia kávovníkových zŕn na papier a vyfarbovania kreslených šálok s Latte art obrázkom sa stali skutočnými baristami a pripravili si svoje vlastné ,,babyccino“ (kakavko) s obľúbeným vzorom zvieratka či najviac kresleným vzorom dospelých baristov, srdiečka. A čo bolo pre nich najlepšie? No predsa, že si svoje ,,kakavko“ mohli aj vypiť, prípadne obdarovať ním svoju pani učiteľku.
Radosť v detských očiach z nepoznaného a ,,zaškrátané“ čokoládové úsmevy napovedajú nielen o spokojnosti detí, ale i úspešnosti šírenia osvety. Hoci si to naše ratolesti počas hrania sa so zrnami či kreslenia do ,,kakavka“ neuvedomujú stávajú sa z nich ľudia, ktorých daná aktivita napĺňa radosťou a chcú tú radosť odovzdávať ďalej. Ako? Neboli by deti deťmi, keby to neskúšali po príchode zo škôlky či školy aj doma. Cieľ sa podaril. Ukázať povolanie barista v skutočnom, zábavnom šate.