Search
Close this search box.

Majstrovstvá Slovenska vo floristike na sklonku septembra vítajú najlepších stredoškolákov a profesionálov v Piešťanoch

Slovenská asociácia kvetinárov a floristov opäť spolu s partnermi organizuje v Piešťanoch tradičnú celoštátnu súťaž určenú  stredoškolákom  aj profesionálom vo floristike.  

Dnes prebieha v poradí 29. ročník súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou VICTORIA REGIA 2022. Pred trinástimi rokmi sa súťaž zaradila do systému súťaží stredných škôl v odborných zručnostiach Skill Slovakia s možnosťou postupu víťazov na medzinárodnú súťaž v odborných zručnostiach EuroSkills. Súťaž EuroSkills 2023 sa bude konať  5.- 9. septembra v Gdansku. Odbor floristika  bude mať slovenské zastúpenie práve z nominovaných víťazov aktuálne prebiehajúcej súťaže.

Národnou súťažou vo viazaní a aranžovaní kvetov sa tento rok nesie spoločná téma: „Renesancia – Znovuzrodenie“. Profesionáli súťažia v medzinárodnej súťaži Visegrad Oasis cup.  Pre kategóriu záhradnícke školy sú osobitné zaujímavé a kreatívne témy: 1) Inšpirované Arcimboldom 2) Kvety do paláca Medici 3) Flowerbox inak. V týchto troch súťažných úlohách žiaci ukážu svoje zručnosti, predstavivosť, kreativitu a cit pre umenie aranžovania kvetov. Celkom sa do súťaže v kategórii stredných odborných škôl prihlásilo šestnásť žiakov zo siedmich stredných škôl Slovenska. Víťazi budú oceňovaní od prvého po tretie miesto a získajú bohaté vecné ceny.  

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR  a metodickým gestorom je Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Podujatie odborne podporujú odborníci z praxe Ing. Marek Spevák a Ing. Eva Stručková pod garanciou Slovenskej asociácie kvetinárov a floristov a ďalšími partnermi z hospodárskej praxe, podporou mesta Piešťany a Trnavského samosprávneho kraja.           

Skip to content