Search
Close this search box.
Veľtrh cvičných firiem preverí firmy založené žiakmi stredných škôl

Ostravský veľtrh príležitostí 2022

Obchodná akadémia Ostrava – Mariánske Hory pripravila Ostravský Veľtrh príležitostí, ktorý sa uskutočnil prezenčne 24. marca 2022.

Štrnásty ročník veľtrhu mal inovovanú podobu. Prvý raz sa uskutočnil vďaka krajskému projektu „Odborné, kariérne a polytechnické vzdelávanie v MSK II.“ ako veľtrh príležitostí pre mladých podnikateľov, na ktorom sa predstavili aj žiaci gymnázií a základných škôl.

Eva Kazdová, riaditeľka Obchodnej akadémie Ostrava – Mariánské Hory sa pre miestnu televíziu vyjadrila, že „ v rámci histórie veľtrhov nazbierali veľa skúseností a tak boli v rámci krajského projektu OKAP určení za metodikov a vedú alebo školia ďalších päť škôl. Snažia sa odovzdať skúsenosti a veria, že tým školám pomôžu.“

Veľtrh umožňuje prezentovať cvičné firmy a domovskú školu. Ostravský veľtrh má za sebou už trinásť ročníkov. Na výstavisku Čierna lúka sa prezentovalo tridsať súťažných stánkov. Zastúpené boli školy z Českej republiky, ale aj zo zahraničia. Zo Slovenska sa zúčastnilo sedem cvičných firiem, ktoré nás veľmi pekne reprezentovali.

Cvičná firma  Vôňka z Obchodnej akadémie Watsonova, Košice sa stala absolútnym víťazom súťaže „90 sekúnd vo výťahu“. V súťaži „Najlepší stánok“ získala druhé miesto cvičná firma Spotlight zo SOŠ chemickej z Hlohovca. Na druhej priečke súťaže „Elektronická prezentácia“ sa umiestnila cvičná firma BURNYEAT z Obchodnej akadémie D.M.Janotu z Čadce. V súťaži „Nástenný kalendár“ obsadila druhé miesto cvičná firma Reborn zo SOŠ chemickej z Hlohovca.

Všetkým srdečne gratulujeme.

Pre regionálnu televíziu Polar sa vyjadrila aj koordinátorka Ostravského veľtrhu príležitostí, Magda Březná,: „ Som hrdá, že k nám chodia niektoré školy pravidelne, ale máme aj nováčikov napríklad z Prahy a z Hlohovca. Žiaci sa vo fiktívnych firmách učia podnikať. Je to o nápadoch, kreativite, prezentácii, vyhodnotení práce atď. Verím, že tento veľtrh je takým pekným zakončením celoročnej práce všetkých študentov a učiteľov.“

Konečné výsledky súťažného veľtrhu príležitostí nie sú tak dôležité. Podstatné je že žiaci získali ďalšie skúsenosti pre svoje budúce podnikanie alebo aj zamestnanie.

 

Skip to content