Search
Close this search box.

Rýchle prsty a rozvaha sa preukážu na celoštátnom kole Súťaže v spracovaní informácií na počítači

Spracovanie informácií na počítači patrí medzi stredoškolské súťaže, ktoré každoročne sprevádza rastúci záujem žiakov. Stredoškoláci tak dokazujú svoj pozitívny vzťah k novým technológiám a mimoriadnu vytrvalosť v súťaži, kde je potrebné skĺbiť rýchlosť a sústredenosť s precíznosťou.

Súťažiaci, ktorí postúpili z krajských kôl na celoštátne – finálové kolo majú pred sebou zaujímavé úlohy ako písanie na počítači, kde sa hodnotí rýchlosť a chybovosť, ďalej úprava textu na počítači, pri ktorej je dôležitá rýchlosť i precíznosť a  wordprocessing, ktorý je o profesionálnom spracovaní textu. Súťaž otvára dvere slovenskej reprezentácii na majstrovstvá sveta INTERSTENO 2023.

Minuloročnými víťazmi boli v súťažnej disciplíne písanie na počítači Martin Kozáček, Obchodná akadémia, Veľká okružná, Žilina počet hrubých úderov 4882, percento presnosti 99,94 %, počet čistých úderov za minútu 473,2, úprava textu pomocou korektorských značiek Lenka Roháčová, Obchodná akadémia, F. Madvu, Prievidza, počet korektúr 96, tri chyby výsledné body 8 850, wordprocessing Lenka Roháčová, Obchodná akadémia, F. Madvu, Prievidza, percento dosiahnutých bodov 94 % z celkového uvedeného počtu bodov 233,5 bodov.

V poradí 56. ročník súťaže v spracovaní informácií na počítači sa uskutoční 22. až 24. marca 2022 na Strednej odbornej školy dopravnej, Zelená 2,  Martin–Priekopa. Do finálového kola postúpilo 44 žiakov stredných odborných škôl a obchodných akadémií z rôznych kútov Slovenska.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, metodickým a odborným garantom je  Štátny inštitút odborného vzdelávania Bratislava.

Skip to content