Search
Close this search box.

Súťaž Rodinný dom VELUX už pozná víťazov

V 11. ročníku študentskej súťaže, ktorej partnerom je aj Štátny inštitút odborného vzdelávania vynikli dievčatá. Jej predmetom bola štúdia rodinného domu, kde denné svetlo a prísun čerstvého vzduchu prichádza do objektu cez strechu, prostredníctvom výrobkov VELUX.

V celoslovenskom kole súťaže vyberala porota víťazov zo 60 projektov, ktoré postúpili zo 14 stredných odborných škôl. Členovia poroty sa pre vysokú kvalitatívnu úroveň prác rozhodli, že udelia okrem prvých troch miest aj päť mimoriadnych odmien.

Autor foto: Martin Matula

„Som súčasťou súťaže dlhé roky a môžem potvrdiť, že kvalita každý rok stúpa. Veľmi ma teší, že sa študenti zaujímajú aj o to, aký je svet okolo nich a reflektujú to do projektov,“ zhodnotila členka poroty Klára Bukolská. Ďalší člen poroty, Štefan Polakovič z ateliéru Gut Gut – bol pozitívne prekvapený vysokou kvalitou prác: „Učím na univerzite a musím povedať, že rozdiel medzi projektmi v súťaži a na univerzite je skutočne minimálny, hoci vekovo je medzi autormi veľký rozdiel.“

Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa konalo v Bratislave na najvyššie položenej terase v meste s výhľadom na rastúce nové centrum Bratislavy. Prvé tri miesta si v 11. ročníku súťaže odniesli dievčatá. Svedčí to o tom, že architektúra rozhodne nie je mužskou doménou. Prvé dve miesta putovali na Strednú priemyselnú školu stavebnú Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave. Na prvom mieste sa umiestnila Lea Dominika Ondrejková, na druhom mieste Barbora Haladová a tretie miesto si odniesla Sarah Maria Hiravá zo Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline. Sponzorský dar pre školu v hodnote 300 eur za najvyšší počet odovzdaných prác si tento rok odniesla Stredná priemyselná škola stavebná a geodetická v Bratislave, za 32 odovzdaných projektov.

Skip to content