Search
Close this search box.

Najlepší súťažiaci Skills Slovakia GASTRO JUNIOR METRO CUP – kuchár a GASTRO JUNIOR CUP – cukrár postúpili do finále slovenského kola

Talentovaní žiaci hotelových akadémií a stredných odborných škôl Slovenska v odbore kuchár a cukrár sa predstavili v semifinálových kolách súťaže. Súťažili dvojčlenné tímy a šesť najlepších tímov  postupuje do finále celoštátneho kola. V odbore kuchár sa 15. januára na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Piešťanoch predstavilo celkom 16 tímov a v odbore cukrár sa 16. januára prezentovalo 15 tímov.

Súťažným zadaním v odbore kuchár bolo pripraviť teplý pokrm s prílohami pri použití povinnej suroviny kuracie prsia s kosťou a kožou, čo zruční  žiaci zvládli  bravúrne.

Do finále postúpilo najlepších šesť tímov:  Viktória Orolínová a Jozef Babuša z SOŠ hotelová Horný Smokovec,  Mário Gálik a Ondrej Kulíšek z Hotelovej akadémie Žilina, Enrik Stránky a Lucia Šediva zo SOŠ obchodu a služieb Trenčín,   Ján Kormoš a Dominik Paliha  zo SOŠ gastronómie a služieb Prešov, Martin Gažo a Samuel Szombay zo SOŠ gastronómie a cestovného ruchu Nitra,  Leo Redlinger a Roman Šuchma zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen.

Cukrári v tomto ročníku pripravovali moderný kaviarenský dezert v časovom limite 120 minút, s použitím čokolády značky Calebaut a syra Lučina, zdobený na povrchu podľa vlastného výberu. Cukrári v štvrtom ročníku  sa prezentovali úžasne a šesť najlepších tímov postupuje do finále: Natália Košecká a Nataša Šupová zo SOŠ obchodu a služieb Piešťany, Mária Kašická a Hana Hurová zo SOŠ Hotelovej Horný Smokovec,  Lilly Urbanová a Alena Voskárová zo SOŠ hotel. služieb a obchodu Zvolen,  Alexandra Dubravková a Soňa Horníková z Hotelovej akadémie Žilina, Anna Yerofieieva a Anastasiia Fostii zo SOŠ obchodu  služieb Púchov ,  Viliam Bajzík a Timotej Ryban z  Hotelovej akadémie Ľ. Wintera Piešťany.

Členovia odbornej hodnotiacej komisie, nominovaní Slovenským zväzom kuchárov a cukrárov, ktorí hodnotili prácu a zručnosti žiakov boli nadšení, nakoľko výsledky preukázali ich výbornú pripravenosť na súťaž, pod čo sa nemalou mierou podpísali pedagógovia a majstri odbornej výchovy.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Odborným a metodickým gestorom je Štátny inštitút odborného vzdelávania, podpora smerovania mládeže.

 

Skip to content