Vyhľadať
Close this search box.

Výstava Mladý tvorca 2017

V dňoch 26. – 28. 04. 2017 sa žiačky Obchodnej akadémie, Akademika Hronca 8, Rožňava z cvičnej firmy Lukáš Danko – Ovečka Anička pod vedením Ing. Stanislavy Lukáčovej zúčastnili 25. ročníka celoštátnej výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2017 v Nitre.

Účasť našej školy sa realizovala na základe ponuky organizátora výstavy Mladý tvorca 2017 – Ministerstva hospodárstva SR a pod záštitou špecializovaného pracoviska Štátneho inštitútu odborného vzdelávania – Slovenského centra cvičných firiem s cieľom predstaviť podnikateľské vzdelávanie formou jedinečných metód vyučovania.

Na výstave sa okrem vyše 100 stredných odborných škôl zúčastnilo aj 5 oslovených úspešných cvičných firiem zo Slovenska: NCS z OA Tajovského Banská Bystrica, Krojovanka z OA Poprad, In energy z OA Watsonova Košice, Víno natural zo Spojenej školy Modrý kameň vrátane cvičnej firmy Ovečka Anička z OA Rožňava.

Žiačky si okrem uzatvárania fiktívnych obchodov vyskúšali aj reálny predaj produktov cvičnej firmy a vypĺňanie účtovných dokladov reálnym zákazníkom. Bolo pozoruhodné sledovať, ako riešili priame obchodovanie, porovnávali ceny s inými vystavovateľmi, priebežne počítali tržbu,…

Do Nitry si odniesli so sebou aj kúsok Rožňavy a jej okolia: model mestskej strážnej veže, vyrobené propagačné materiály o Námestí baníkov v Rožňave, magnetky s fotkami námestia, informačné prospekty o jaskyniach, modely kaštieľa Betliar a hradu Krásna Hôrka.

Žiačkam ďakujeme za úspešnú a výbornú reprezentáciu školy a propagáciu predmetu cvičná firma.

Výstava Mladý tvorca 2017  
Skip to content