Vyhľadať
Close this search box.

Súťaž mladých elektronikov Skills Slovakia potvrdila odborné praktické zručnosti žiakov

Talentovaní a šikovní žiaci stredných odborných škôl zabojovali počas dvoch dní (15. a 16. novembra 2021) v priestoroch KIA Slovakia Vzdelávacieho strediska v Gbeľanoch so svojimi vedomosťami a zručnosťami v náročnej súťaži odboru elektronik. Celkovo sa jej zúčastnilo päť prvákov a tridsaťdva žiakov druhých ročníkov škôl z celého Slovenska.

Členovia odbornej hodnotiacej komisie pod gestorstvom Slovenskej spoločnosti elektronikov určili poradie šiestich najlepších žiakov. Teoretickú časť zvládli žiaci výborne. Praktická úloha bola zameraná na zhotovenie elektronického výrobku, konkrétne „Rytmického stereo zvukového indikátora“, ktorý zostrojovali žiaci prvý deň štyri a druhý deň dve hodiny. V porovnaní s minulým rokom bolo zadanie náročnejšie, ale výsledný výrobok súťažiacich a komisiu aj vzhľadom na účel – zmenšený model farebného efektu určeného pre osvetľovanie spoločenských podujatí potešil. 

Prvý v poradí v súťaži skončil Daniel Viskup zo Strednej priemyselnej školy, Karola Adlera, Bratislava, druhé miesto obsadil Tomáš Varga, zo Strednej priemyselnej školy dopravnej, Študentská 23, Trnava, tretie miesto získal Adam Turičík zo Strednej priemyselnej školy, Obrancov mieru 343, Dubnica nad Váhom. Štvrté miesto získal Adam Eliáš zo Strednej priemyselnej školy technickej, Komenského 1, Trnava, piate miesto patrí Kristiánovi Ivanovi zo Strednej odbornej školy železničnej, Palackého 14, Košice a na šiestom mieste sa umiestnil Maximilián Kabát zo Strednej priemyselnej školy, Karola Adlera, Bratislava. 

Víťazom srdečne blahoželáme. Pedagógom ďakujeme za skvelú prípravu žiakov na súťaž.   

Umiestnenie ďalších žiakov komplexné bodové hodnotenie podľa kritérií súťaže nájdete na stránke ŠIOV-u.   

Skip to content