Vyhľadať
Close this search box.

Ukáž čo vieš na celoštátnej súťaži v odborných zručnostiach v odbore kaderník a vizážista „O zlaté nožnice“

Výstavisko Incheba EXPO Medzinárodný veľtrh kozmetiky a kaderníctva INTERBEAUTY Bratislava je miestom siedmeho ročníka celoštátnej súťaže stredoškolákov v odborných zručnostiach mladých kaderníkov a vizážistov Skills Slovakia Ukáž čo vieš „O zlaté nožnice“.

Podujatie sa uskutoční 21. októbra od 10:30 do 17:30 za účasti 117 (24 dospelých a 93 žiakov) súťažiacich z celého Slovenska a širokej verejnosti. Celoštátna súťaž sa tento rok  uskutoční v štyroch  kategóriách pre stredné školy a dospelých s témami „TREND CUT“ – dámsky trendový strih jeseň – zima 2022,  „KOMERČNÝ SVADOBNÝ ÚČES“, „MODERNÝ PÁNSKY STRIH“- voľná téma bez kritérií. Poslednou témou pre odbor kozmetička je Pin-up girl – súťaž v líčení.  Okrem  umiestnení na prvom až treťom mieste bude v každej z vyhlásených kategórií  vyhodnotený absolútny víťaz. 

Súťažiaci preukážu v určenom časovom limite svoje odborné zručnosti, predstavivosť, kreativitu, invenciu a cit pre kadernícke umenie a vizáž.  Víťazi získajú hodnotné vecné ocenenia a stáže u profesionálnych kaderníkov.

Organizátorom súťaže je Združenie kaderníkov a vizážistov Slovenska pod vedením profesionálneho kaderníka Polata Elalmisa z Hair Salónu  Bratislava, ktorý podporuje súťaž aktívne niekoľko rokov. Už teraz sa teší sa na kreatívne nápady stredoškolákov a verí, že v súťaži získajú  nové skúsenosti,  zručnosti a nezabudnuteľné zážitky. Podujatie podporili ďalší partneri a  odborní hodnotitelia z praxe. Odborným a metodickým garantom podujatia je Štátny inštitút odborného vzdelávania odbor podpory smerovania mládeže. Súťaž  sa uskutoční pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.  

             

 

Skip to content