Vyhľadať
Close this search box.

Úspešní žiaci stredných odborných škôl ukážu odborné zručnosti na celoštátnom kole Skills Slovakia – Mladý mechatronik

V tomto školskom roku sa uskutoční ôsmy ročník súťaže odborných zručností Skills Slovakia – Mladý mechatronik 2024. Celoštátne finálové kolo sa bude konať 23.-24. apríla na Materiálovotechnologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave.

Stretnutie najlepších žiakov stredných odborných škôl, budúcich majstrov v odbore mechatronika prinesie ukážky praktických, manuálnych zručností na akademickej pôde fakulty v Trnave pod odborným gestorstvom firmy FESTO Bratislava. Vo finálovom kole zabojujú o víťazstvo dvojčlenné tímy stredoškolákov z tretích a štvrtých ročníkov. Všetci intenzívne trénujú  na svojich školách pod vedením skúsených pedagógov tak, aby ich výsledky v súťaži presvedčili hodnotiteľov FESTO.

Súťažnou úlohou bude v dvojhodinovom časovom limite zmontovať komponenty a príslušenstvo a správne vyriešiť zadanú konštrukčnú úlohu z oblasti elektrotechniky, automatizácie a mechatroniky. Z množstva čiastkových úloh, ktoré ich čakajú sú náročnejšie tematicky zamerané na základné vlastnosti pohonov, pneumatických a elektropneumatických ventilov.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo, školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR a metodickým gestorom Štátny inštitút odborného vzdelávania. Odborným gestorom a realizátorom súťaže je FESTO spol. s.r.o. Bratislava a Slovenská technická univerzita.

Zaujímavým benefitom účasti v súťaži je možnosť prezentovať sa v anglickom jazyku. Plus pre víťazov ďalšia prezentácia na medzinárodnom fóre  odborného vzdelávania a prípravy súťaži EuroSkills 2025 v Herningu v Dánsku.

Skip to content