Vyhľadať
Close this search box.

HKD a Putovné kontraktačné dni Slovenského centra cvičných firiem

Hlohovské kontraktačné dni (HKD) a zároveň prvý ročník putovných kontraktačných dní Slovenského centra cvičných firiem (SCCF), ktoré sa uskutočnili 14. a 15. júna, boli krásnou bodkou za aktivitami cvičných firiem v školskom roku 2021/2022.

Veľká vďaka patrí organizačnému tímu 4. OA zo SOŠ chemickej z Hlohovca na čele s pani profesorkou Janou Fuernkranz Fulierovou. Tvorili ho bývalí „zamestnanci“ úspešných cvičných firiem Batyk and Custom, s.r.o. a 21kapkejks, s.r.o.  

Hlohovských kontraktačných dní sa zúčastnilo 21 cvičných firiem, z toho 12 z Českej republiky, 14 škôl, 39 cvičných firiem z OA Hlohovec (príprava na CF), 20 členov poroty, 25 hodnotených súťaží.

Treba zdôrazniť, že študenti sa venovali organizácii podujatia už v rámci svojho voľna, po maturitnej skúške. Vo svojej podnikateľskej filozofii sa zamerali aj na firemnú filantropiu a tému spoločensky zodpovedného podnikania, ktorá  je v dnešnom podnikateľskom svete čoraz aktuálnejšia a mnohé slovenské aj zahraničné firmy jej zaslúžene venujú náležitú pozornosť.

V rámci HKD sa cvičné firmy a diváci mohli zapojiť okrem tradičných súťaží – najlepší leták, najlepšia prezentácia, či 90 sekúnd vo výťahu, aj do úplne nových kategórií, napríklad Najlepší Tik Tok, Najlepší Instagram, Najlepšia tlačová správa alebo  riešiť online zadania, ktoré predtým nikdy nevideli.

Zástupcovia partnerov, podnikatelia z Hlohovca, odborníci z rôznych krajín Európy, bývalí úspešní absolventi školy, pedagógovia a žiaci zúčastnených škôl boli zároveň aj porotcami niektorých súťaží.

Spestrením podujatia boli aj prednášky na tému spoločenskej zodpovednosti podnikov, ako má vyzerať dobrá PPT prezentácia, o poruchách príjmu potravy (nezisková organizácia „Chuť žiť“). Tematické kvízy v slovenskom a anglickom jazyku umožnili zistiť, kto so žiakov zúčastnených cvičných firiem je najlepší ekonóm.

Partnermi podujatia boli Štátny inštitút odborného vzdelávania, Medzinárodná centrála cvičných firiem PEN WORLDWIDE, Metropolitní Univerzita Praha, MUB Banka, neziskové organizácie Chuť žiť a Dobré Veci Elky Fulierovej, o.z. a Trnavský Samosprávny Kraj.

Výsledky všetkých súťaží nájde na https://hlohovske-kontraktacne-dni.webnode.sk/vysledky/

Veríme, že sa Vám prvý ročník online putovných kontraktačných dní Slovenského centra cvičných firiem s názvom „Hlohovské kontraktačné dni cvičných firiem 2022“ páčil tak, ako nám. Gratulujeme víťazom všetkých súťažných kategórií.

 

Skip to content