Veľtrh cvičných firiem preverí firmy založené žiakmi stredných škôl

Letná škola talentovaných mladých elektronikov

Letná škola je jedinečné sústredenie na Slovensku a v Strednej Európe pre chlapcov a dievčatá, ktorí sa chcú zdokonaliť v oblasti elektroniky v kolektíve profesionálov konkrétneho odboru a ľudí s rovnakými záujmami. Jej účastníci sa stretnú od 16. do 29. augusta v Agropenzióne AB Novoť. Podujatie organizuje Slovenská spoločnosť elektronikov Bratislava, ktorá je dlhoročným partnerom aktivít Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) určených na podporu talentov v zameraní na elektroniku.

Intenzívny kurz elektronikov je určený mládeži od 12 do 18 rokov a tento rok sa ho zúčastní  40 mladých talentovaných ľudí z celého Slovenska.  Zameriava sa na programovanie, tvorbu webstránok, mikrokontroléry, umelú inteligenciu.

Účastníci sa naučia navrhovať dosky plošných spojov podľa schémy, ich výrobu, osadenie a meranie s testovaním funkčnosti. Budú v prírode nakrúcať kamerou, vytvoria strih zvuk a obrazu a vyrobia vlastný amatérsky film. Aj oblasť robotiky osloví účastníkov možnosťou výroby a naprogramovania vlastného robota pomocou špeciálnych súčiastok z lega. Samozrejme na sústredení nebude chýbať relax a oddych formou návštevy okolitých kultúrnych pamiatok, kúpalísk a výletov do okolia, ale aj zaujímavé odborné prednášky a diskusie. O program účastníkov sa počas celého pobytu bude starať tím skúsených inštruktorov zo všetkých oblastí záujmu. Program počas sústredenia sprevádzajú aj rôzne súťaže a turnaje.

 

sk_SK