Vyhľadať
Close this search box.

Rýchle prsty a rozvaha stredoškolákov otvárajú brány a nové možnosti uplatnenia sa na trhu práce

Logo SIP

Spracovanie informácií na počítači patrí medzi stredoškolské súťaže, ktoré každoročne sprevádza rastúci záujem žiakov. Stredoškoláci tak dokazujú svoj pozitívny vzťah k novým technológiám a mimoriadnu vytrvalosť v súťaži, kde je potrebné skĺbiť rýchlosť s precíznosťou.

 

Stredoškoláci splnili súťažné kritériá a limity na krajských úrovniach a preukážu svoje zručnosti na 55. ročníku celoštátnej súťaži, ktorá sa aktuálne uskutoční vo virtuálnom priestore 23.- 25. marca 2021 pod gestorstvom Strednej odbornej školy dopravnej, Zelená 2,  Martin – Priekopa. Súťažiaci  majú pred sebou viaceré úlohy ako písanie na počítači. Hodnotí sa rýchlosť a chybovosť, ďalej úprava textu na počítači, pri ktorej je dôležitá rýchlosť i precíznosť a tiež wordprocessing, ktorý je o profesionálnom spracovaní textu.

 

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a metodickým, organizačným  a odborným garantom je Štátny inštitút odborného vzdelávania. Partnerom technickej podpory je CVTI SR – ŠVS Banská Bystrica.

Skip to content