Vyhľadať
Close this search box.

Slováci bodovali na Medzinárodnom online veľtrhu cvičných firiem v Prahe

Spolu sedemdesiatštyri žiackych firiem z ôsmych krajín sa v polovici marca (17.-18.3.2021) stretlo kvôli pretrvávajúcej pandémii online. Slovenským firmám sa v súťažných disciplínach veľtrhu podarilo dosiahnuť skvelé umiestnenia a úspešní boli aj naši učitelia cvičných firiem.

Organizátorom 26. ročníka veľtrhu bola cvičná firma Antré, s.r.o. z Obchodnej akadémie v Prahe. Oba veľtržné dni spestril zaujímavý program, okrem vstupov samotných účastníkov veľtrhu,  ktorí prezentovali svoju firmu, to boli aj prednášky partnerov, sponzorov a iných hostí. Cvičné firmy na veľtrhu tradične súťažili v kategóriách o najlepší katalóg, najlepšiu prezentáciu a disciplíne 90 sekúnd vo výťahu, ktorej cieľom je v priebehu tohto času čo najoriginálnejšie predstaviť svoju firmu. Keď sa cvičná firma zapojila do súťaže o najlepšiu prezentáciu a dostala sa do užšieho výberu dvadsiatich najlepších, mohla vyhrať titul „najlepšia firma veľtrhu“. Špeciálnym doplnkom bola súťaž o najoriginálnejšie firemné rúško.

Slovenské firmy boli úspešné hneď v niekoľkých zo spomínaných súťaží. Druhý najlepší katalóg mala cvičná firma Reborn z Obchodnej akadémie Hlohovec a firma 21 kapkejks z rovnakej školy skončila v rovnakej kategórii tretia. Špeciálnu súťaž o najoriginálnejšie firemné rúško Reborn dokonca vyhrala. V anglickej časti súťaží „90 sekúnd vo výťahu“, obsadili žiaci firmy BeastFit Obchodnej akadémie Nevädzova Bratislava tretie miesto. A čerešničkou na torte je zisk zlata, teda prvého miesta, v najvyššej súťaži „najlepšia firma veľtrhu“ opäť cvičnou firmou Reborn z Hlohovca.

Pražský veľtrh cvičných firiem je každoročne veľmi podporovaný reálnymi partnermi, mestom Praha a záštitu nad ním má Ministerstvo školstva, mládeže a telovýchovy ČR. Už tradičným partnerom veľtrhu cvičných firiem bola Metropolitná univerzita Praha, ako aj Slovenské centrum cvičných firiem, odbor Štátneho inštitútu odborného vzdelávania.

Na záver veľtrhu Metropolitná univerzita vyhodnotila anketu „O najlepšieho online vyučujúceho cvičnej firmy 2020“, ktorú vyhlásila v decembri v spolupráci s Českou poštou. Žiaci slovenských a českých cvičných firiem napísali príbeh, prečo by sa práve ich učiteľ mal stať najlepším online učiteľom roka 2020. Krásne druhé miesto v tejto ankete získala pani učiteľka Kerestúrová z Obchodnej akadémie I. Karvaša z Bratislavy a špeciálna cena PROF STAR patrí pani učiteľke Fulierovej z Obchodnej akadémie Hlohovec.

Cvičné firmy podporujú finančnú gramotnosť, ekonomické a právne vedomie mladých ľudí a umožňujú študentom dotknúť sa skutočného podnikateľského prostredia, aj keď iba vo virtuálnom svete. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem poskytuje príležitosť komunikovať v cudzom jazyku, riešiť obchodné prípady, nadväzovať obchodné a partnerské vzťahy s podporou reálnych partnerov.

Do budúcich rokov prajeme všetkým veľa úspechov a hlavne zlepšenie epidemiologickej situácie, aby veľtrh mohol byť znovu na Holešovickom výstavisku v Prahe a aby sme sa všetci mohli stretnúť osobne. 

 

Všetko o veľtrhu nájdete na https://antreprague.cz/aktuality/

Kompletné výsledky súťaží nájdete na https://antreprague.cz/2021/03/19/vyhodnoceni-soutezi/.

Výsledky ankety O najlepšieho online vyučujúceho cvičnej firmy 2020 sú dostupné na https://www.mubanka.cz/wp-content/uploads/2021/03/26-mvfif-anketa.pdf.

Slávnostné otvorenie veľtrhu zo dňa 17. marca 2021 a celý veľtržný deň si môžete pozrieť na https://www.youtube.com/watch?v=Q6m8QhcxIvw.

Druhý deň veľtrhu aj s vyhodnotením https://www.youtube.com/watch?v=sOiJy3NTdhE

 

 

Skip to content