Vyhľadať
Close this search box.

Ukáž čo vieš na celoštátnej súťaži v odbore kaderník a vizážista „O zlaté nožnice“

Dom kultúry Ružinov Bratislava je miestom konania 6. ročníka celoštátnej súťaže mladých kaderníkov  a vizážistov Skills Slovakia, Ukáž čo vieš „O zlaté nožnice“.

Prebiehať bude 24. septembra od 9:00 do 18:00 hod. za účasti súťažiacich a širokej verejnosti. Súťažiť sa tento rok bude v štyroch  kategóriách pre stredné školy a dospelých s témami „TREND CUT“ – dámsky trendový strih jeseň – zima 2021,  „KOMERČNÝ SVADOBNÝ ÚČES“, „MODERNÝ PÁNSKY STRIH“- voľná téma bez kritérií. Poslednou témou pre odbor kozmetička  je Glamour 1920 – súťaž v líčení.  Okrem  umiestnení na prvom až treťom mieste v každej z vyhlásených kategórií  bude vyhodnotený aj  absolútny víťaz. 

Súťažiaci preukážu v určenom časovom limite svoje odborné zručnosti, predstavivosť, kreativitu a cit pre kadernícke umenie a vizáž.  Aktuálne je do 20. septembra otvorený systém na prihlasovanie pre súťažiacich  žiakov  stredných odborných škôl v kategórií žiaci a v kategórii dospelých na www.zlatenoznice.sk

Víťazi získajú vecné ocenenia a stáže u profesionálnych kaderníkov. Organizátorom podujatia je Združenie kaderníkov a vizážistov Slovenska pod vedením  Polata Elalmisa z Hair Salónu  Bratislava, ktorý podporuje súťaž aktívne niekoľko rokov a aj teraz sa už teší na kreatívne nápady  stredoškolákov. Verí, že získajú  nové skúsenosti,  zručnosti a nezabudnuteľné zážitky. Podujatie podporili ďalší partneri a  odborní hodnotitelia z praxe. Odborným a metodickým garantom podujatia je Štátny inštitút odborného vzdelávania odbor FG, SCCF a podpory smerovania mládeže. Súťaž  sa uskutoční pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.  

Viac informácií  – https://siov.sk/sutaze/skills-slovakia/sutaz-o-zlate-noznice/

Skip to content