Vyhľadať
Close this search box.

ZENIT preveril technické zručnosti žiakov

Stredoškoláci z celého Slovenska si 10. – 13. februára 2020  zmerali sily v deviatich kategóriách celoslovenského kola súťaže ZENIT, ktoré sa konalo na Strednej odbornej škole automobilovej Košice a Strednej odbornej škole Košice – Šaca.

96 žiakov z celého Slovenska hodnotila odborná komisia v kategóriách ako napríklad programovanie a web dizajn, elektronika, strojárstvo, či práca na CNC strojoch. Teda v tých oblastiach, ktoré sú dnes na trhu práce mimoriadne atraktívne a zamestnávateľmi žiadané. Do školských kôl, ktoré predchádzali krajským kolám a celoštátnemu, sa v tomto školskom roku zapojilo takmer 2 000 žiakov gymnázií a stredných odborných škôl.       

                                                         

V poradí už 36. ročník celonárodnej súťaže ZENIT v programovaní a elektronike a 21. ročník v strojárstve organizoval Štátny inštitút odborného vzdelávania pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a Okresným úradom, odborom školstva Košice.  

Víťazi na prvých miestach podľa kategórií: elektronika – A: Dominik Caban, SPŠ J. Murgaša Hurbanova 6, Banská Bystrica, elektronika – B: Patrik Martiško, SPŠ Obrancov mieru 343/1, Dubnica nad Váhom, programovanie – A: Matej Urban, Gymnázium  Grösslingova ul. Bratislava, programovanie – B: Viktor Balan,  Gymn. Grösslingova ul. Bratislava, programovanie – grafik: Tamás Csanda, Gymnázium P. Pázmaňa, s VJM Nové Zámky, strojárstvo – A: Jaroslav Šomodi, SOŠ TaS Laskomerského 3, Brezno,  strojárstvo – ručné obrábanie: Adam Cirbes, SOŠ Učňovská 5, Košice – Šaca, strojárstvo – strojné obrábanie: Kristián Krížovský,  SOŠ Učňovská 5, Košice – Šaca, strojárstvo – CNC: Tomáš Janisko,  SOŠ Učňovská 5, Košice – Šaca.

 

                                                                               

Najlepší žiaci v kategóriách elektronika, grafik, programovanie webgrafik, postupujú do prípravného výberového tímu európskej súťaže zručnosti mladých talentov EuroSkills, ktoré sa uskutoční  v tomto roku v rakúskom Grazi.             

 

Skip to content