Vyhľadať
Close this search box.

Finálové kolo Skills Slovakia v odbore stolár sa uskutoční vo Zvolene

Stredná odborná škola drevárska vo Zvolene bude  16.- 18. apríla dejiskom finálového kola súťaže Skills Slovakia, ktorá preverí praktické zručnosti a odborné vedomosti žiakov v profesii STOLÁR. Vo finále siedmeho ročníka sa stretne päť najlepších dvojčlenných tímov z celého Slovenska.

Hostiaca škola má dlhoročné skúsenosti a tradíciu v odbornej príprave a vzdelávaní  pre drevárstvo a nábytkárstvo a pripraví excelentné podmienky a súťažné pracoviská pre žiakov. Súťaž počas troch dní vyskúša zručnosti žiakov stredných škôl v náročnom remesle stolár. Súťažné kritériá a zadania  budú  veľkou výzvou, žiaci ukážu čo všetko si natrénovali a zabojujú o celkové umiestnenia v rámci Slovenska .

Súťažná prehliadka stolárskeho odboru Skills Slovakia je atraktívnou príležitosťou na propagáciu remesiel, ktoré sú mimoriadne žiadané na trhu práce a ich štúdium dáva stredoškolákom reálnu perspektívu zamestnania. Súťažiaci v kategórii stolár budú mať k dispozícii profesionálne prostredie stolárskych dielní, kde prácou s materiálmi, strojmi a zariadeniami pod vedením profesionálnych odborníkov predvedú šikovnosť vo výrobe zaujímavého kvetináča do exteriéru podľa výkresovej dokumentácie. Konštrukčné opracovanie bude vykonané ručným náradím a ručným elektrickým náradím od firmy Mafell. Hodnotiť sa bude presnosť spojov čapov a dlabov, presnosť kolíkových spojov, povrchová úprava, dodržanie rozmerov. Súčasťou hodnotenia bude samozrejme, aj dodržiavanie bezpečnosti a ochrany zdravia  pri práci.

Členmi odbornej hodnotiacej komisie v odbore stolár budú zástupcovia firiem. Predsedom Martin Bošeľa zo spoločnosti Hybox – náradie a nástroje, členovia Igor Patráš zo spoločnosti TWD- Trendwood a Ľubomír Očenáš zo spoločnosti Lukamasiv.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR, metodickým gestorom je Štátny inštitút odborného vzdelávania. Súťaž Skills Slovakia je súčasne v medzinárodnej štruktúre podpory OVP World Skills s možnosťou nominovať víťazov odboru stolár na  budúci rok  do výberového tímu súťaže zručnosti mladých talentov EuroSkills 2025.

 

 

Skip to content