Vyhľadať
Close this search box.

Majstrovstvá Slovenska vo floristike Skills Slovakia v Piešťanoch

Slovenská asociácia kvetinárov a floristov a Štátny inštitút odborného vzdelávania sa s ďalšími partnermi z hospodárskej praxe s podporou mesta Piešťany a Trnavského samosprávneho kraja podpísali pod ďalší úspešný ročník súťaže, ktorý sa 21. septembra konal tradične v Piešťanoch.    

V rámci národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov tento rok súťažiaci stredných odborných škôl a profesionáli ukázali ako vnímajú a v kvetinovej väzbe vyjadrujú zaujímavú ústrednú tematiku: „Renesancia – Znovuzrodenie“. Profesionáli súťažili súčasne v medzinárodnej súťaži Visegrad Oasis cup.  Pre obe kategórie v dielčích troch témach tvorili obraz, kyticu a tajnú prácu. Prvou témou bolo – Inšpirované Arcimboldom, druhou témou –  Kvety do paláca Medici  a treťou Flowerbox inak.

V týchto súťažných úlohách žiaci aj profesionáli s využitím rôznych rastlinných materiálov a rastlín priblížili renesanciu súčasnému milovníkovi floristického umenia. Používali pri väzbe ľubovoľné floristické štýly, farebnosť kvetov a konštrukcie. V hotových prácach sa prejavili  ich  zručnosti, predstavivosť, kreativita a cit pre umenie aranžovania kvetov. Celkom sa súťaže v kategórii stredných odborných škôl zúčastnilo dvanásť žiakov zo siedmich stredných škôl Slovenska.

Víťazmi sú:

  1. miesto: Milan Kulich, Spojená škola Rakovice, org. zložka SOŠ rozvoja vidieka Rakovice
  2. miesto: Dušan Pavúr, Spojená škola Rakovice, org. zložka SOŠ rozvoja vidieka Rakovice
  3. miesto: Karolína Koláriková, Spojená škola Rakovice, org. zložka SOŠ rozvoja vidieka Rakovice.

Víťazom srdečne blahoželáme! 

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR  a metodickým gestorom je Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Podujatie odborne gestorovali z hosdpodárskej praxe Ing. Marek Spevák a Ing. Eva Stručková, ktorí zabezpečili účasť profesionálne zdatných členov odborných hodnotiacich komisií.  

 

Skip to content