Vyhľadať
Close this search box.

Národné Centrum Europass Slovensko spustilo sériu workshopov

Foto: Workshop pre žiakov, Zdroj: ŠIOV

 

Viac než sto žiakov sa v uplynulých dvoch mesiacoch zúčastnilo prvých workshopov zameraných na praktické a kreatívne úlohy, ktorých cieľom je vžiť sa do roly zamestnávateľa. S iniciatívou pripraviť žiakov a študentov na budúci pracovný život prišlo Národné Centrum Europass Slovensko.

Cieľom štyridsaťpäť či deväťdesiatminútových workshopov pre žiakov končiacich ročníkov v Bratislave a v Košiciach, bolo sprostredkovanie informácií, zvýšenie povedomia o platforme www.europass.eu, ako aj pochopenie a využívanie moderných nástrojov na podporu celoživotného vzdelávania.

Pomocou praktických a kreatívnych úloh mohli spoznať význam a výhody Europass životopisu s dôrazom na jeho budúce využitie pri snahe zmysluplne sa uplatniť na trhu práce.

Workshopov sa zúčastnilo v mesiaci apríl a máj spolu 117 žiakov, ktorí sa vžívali do role zamestnávateľov a zamestnávateliek a spoločne rozhodovali o výbere vhodných adeptov na pracovnú pozíciu. Diskutovali tiež o vlastnostiach a záujmoch, ktoré ich môžu odlíšiť od ostatných uchádzačov vo svete práce.

Ďalší workshop je naplánovaný v júni na základnej škole v Piešťanoch a na jeseň sa pripravujú workshopy už aj na stredných a vysokých školách. V prípade záujmu o zorganizovanie podobných workshopov môžu školy kontaktovať Národné Centrum Europass Slovensko emailom na: europass@siov.sk.

Skip to content