Vyhľadať
Close this search box.

Peer Review – nástroj podporujúci zabezpečovanie kvality odborného vzdelávania

On-line podujatie národného referenčného miesta EQAVET

 

Národné referenčné miesto EQAVET (Odbor európskych politík, ŠIOV) pripravuje v spolupráci s Európskou komisiou online konferenciu Peer Review – nástroj podporujúci zabezpečovanie kvality OVP, ktorá sa uskutoční 11. marca 2021, v čase 10:00 – 14:45. Účastníkmi konferencie budú zástupcovia Európskej komisie, Národných referenčných miest EQAVET v členských štátoch EÚ a ďalší záujemcovia o túto tému.

Európska metóda vzájomného hodnotenia kvality OVP, peer review, je používaná na zabezpečenie a zlepšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy na rôznych úrovniach. Viac o metóde peer review 

Cieľom aktivity je informovať účastníkov o spôsoboch využívania metódy na regionálnej úrovni a úrovni odborných škôl v rôznych členských štátoch. Zároveň však aj informovať o využívaní metódy pri hodnotení opatrení na systémovej úrovni, čo je novinkou pre členské štáty zavedenou novým Odporúčaním pre OVP pre udržateľnú konkurencieschopnosť, sociálnu spravodlivosť a odolnosť (2020).  

Konferencia sa bude konať v anglickom jazyku bez tlmočenia.

V prípade záujmu sa prosím registrujte do 9. marca 2021. Registrovaným účastníkom bude zaslaný link ku konferencii. Konferencia sa uskutoční prostredníctvom MS TEAMS. 

V prípade otázok nás prosím kontaktujte na eqavet@siov.sk

Program konferencie na stiahnutie     

Background paper na stiahnutie   

 

Skip to content