Vyhľadať
Close this search box.
Študenti z celého Slovenska si zmerajú svoje technické zručnosti na súťaži ZENIT

Študenti z celého Slovenska si zmerajú svoje technické zručnosti na súťaži ZENIT

Dolný Kubín 20. marca (TASR) – Stredoškoláci z celého Slovenska si v dňoch 20. – 22. marca zmerajú sily v celoslovenskom kole súťaže ZENIT, ktorá sa tento rok koná v Strednej odbornej škole polytechnickej v Dolnom Kubíne. Víťazi krajských kôl si zasúťažia v desiatich kategóriách. TASR o tom informovala Lenka Dorčáková zo Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. 

„Vedomosti a zručnosti 96 študentov z celého Slovenska bude hodnotiť odborná komisia v kategóriách ako napríklad programovanie a webdizajn, elektronika, strojárstvo či práca na CNC strojoch, teda v oblastiach, ktoré sú dnes na trhu práce mimoriadne atraktívne a zamestnávateľmi žiadané,“ priblížila Dorčáková. 

Dodala, že zaujímavou motiváciou pre súťažiacich je víťazstvo v kategóriách webdizajn, webgrafik a elektronika. Práve to im prinesie nomináciu na reprezentáciu Slovenska na celoeurópskej súťaži zručností mladých EuroSkills v Maďarsku. 

Už 34. ročník celonárodnej súťaže ZENIT organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Do školských kôl, ktoré predchádzali celoštátnemu, sa v tomto školskom roku zapojilo takmer 1750 žiakov gymnázií a stredných odborných škôl.

Skip to content