Vyhľadať
Close this search box.

Súťaž mladých elektronikov sa uskutoční online

Súťaž Mladý elektronik bola v roku 2019 sprievodným podujatím výstavy Mladý tvorca. Kvôli aktuálnej situácii obmedzeného fungovania škôl muselo byť, žiaľ,  podujatie v bežnej podobe zrušené.  Na základe vašich pozitívnych  ohlasov a veľkého záujmu o prvý ročník súťaže sme sa však rozhodli pre alternatívu pokračovania súťaže v online prostredí.

Mladý elektronici si zmerajú sily prostredníctvom sociálnych sietí už 30. novembra. Súťaž je určená žiakom prvých a druhých ročníkov stredných odborných škôl na Slovensku. Pričom z  jednej školy je možné prihlásiť maximálne 2 žiakov a prihlásiť sa dá do 13. novembra 2020. Počet účastníkov je limitovaný  a po naplnení  počtu bude záväzné prihlasovanie uzavreté. Spolu s potvrdením účasti Vám pošleme aktuálne organizačné a technické pokyny.  

Dištančná súťaž bude mať dve disciplíny. Prvou bude odborný test a druhou praktická stavba súťažného výrobku. Štátny inštitút odborného vzdelávania zabezpečí zdarma pre každého súťažiaceho stavebnice, ktoré budú distribuované prostredníctvom SSE.

Organizačným a metodickým garantom súťaže je Štátny inštitút odborného vzdelávania, Odbor podpory smerovania mládeže. Odborným gestorom je Slovenská spoločnosť elektronikov a technickú podporu zabezpečuje Centrum vedecko-tecnických informácií – Školské výpočtové stredisko, Banská Bystrica.

Do súťaže sa môžete prihlásiť na skse.sk/sme2020-prihlaska

 

Skip to content