Vyhľadať
Close this search box.

LingvaKvíz už druhý rok úspešne pomohol Slovákom zlepšiť si znalosti v cudzích jazykoch

Celoslovenský vedomostný online kvíz zameraný na cudzie jazyky, LingvaKvíz, bol pred pár dňami ukončený. Konal sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje 26. septembra. Súčasná celosvetová pandémia podnietila minulý rok vznik tohto kvízu, keďže jeho hlavný organizátor, občianske združenie Edukácia@Internet (E@I), mal pôvodne v pláne zorganizovať 3. ročník najväčšieho jazykového festivalu na Slovensku, LingvaFest, ktorý bol však presunutý do budúcna.

LingvaKvíz 2021 už druhý rok po sebe dokázal, že cudzie jazyky sa môžu učiť aj iným, pútavejším spôsobom. Odštartoval 24. septembra a prebiehal po celý mesiac až do 23. októbra. Účastníci sa doň mohli zapojiť kedykoľvek a kdekoľvek a bezplatne si zlepšovať svoje znalosti v cudzích jazykoch, ako aj všeobecný prehľad o nich aj počas obdobia pandémie. Kvíz bol hrateľný na stránke https://kviz.lingvafest.sk/, na ktorej je teraz možné pozrieť si zoznam 150 najlepších hráčov, ktorí od sponzorov súťaže vyhrali hodnotné ceny.

Celková návštevnosť kvízu bola pri druhom ročníku LingvaKvízu 2 093 ľudí. Súťažiaci spolu odohrali 221 164 hier, pričom priemerne každý hráč odohral 106 hier. Za jeden mesiac strávili všetci hráči neuveriteľných 843 hodín hraním kvízu.

Organizátori kvízu ako aj súťažiaci, ktorí sa doň zapojili, hodnotia tento ročník veľmi pozitívne. Všeobecne si pochvaľujú kreativitu a pútavosť kvízu, ako aj edukačný prínos, ktorý pre nich tento kvíz predstavoval. Tím Edukácia@Internet je tiež nadšený z pozitívnych ohlasov, vďaka ktorým má motiváciu zorganizovať LingvaKvíz, alebo priamo jazykový festival LingvaFest opäť o rok pri príležitosti Európskeho dňa jazykov.

Spoluorganizátori LingvaKvízu:

  • Občianske združenie Edukácia@Internet (E@I)
  • Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
  • Národná podporná služba EPALE Slovensko
  • Národné centrum Europass Slovensko

Odborný garant:

  • Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV

Záštitu nad LingvaKvízom prevzala:

  • Slovenská komisia pre UNESCO

Ambasádorka LingvaKvízu:

  • Adela Vinczeová
Skip to content