Vyhľadať
Close this search box.

Medzinárodná súťaž žiakov stredných odborných škôl – STRIEBORNÝ PIEST SMC

Na základe skúseností z medzinárodnej súťaže „Stríbrný píst“ v Českej republike sa 21. marca v KIA vzdelávacom stredisku Gbeľany uskutoční Medzinárodná súťaž žiakov stredných odborných škôl „Pneumatické, elektropneumatické systémy a priemyselná automatizácia STRIEBORNÝ PIEST SMC.

Jej cieľom je podporiť výučbu priemyselnej automatizácie. Formou súťaže motivovať študentov k ďalšiemu vzdelávaniu nad rámec školských osnov a dať im možnosť porovnať svoje vedomosti a skúsenosti v tvrdej konkurencii stredných škôl z Českej republiky a Slovenska.

Medzinárodná súťaž „Strieborný piest SMC“ je určená študentom druhého až štvrtého ročníka stredných technických škôl, ktoré majú v osnovách výuku automatizácie, mechatroniky – všeobecné predmety spojené s obsahom súťaže. V rámci programu podujatia sa uskutoční tiež workshop s pedagógmi stredných škôl. Súťaž je otvorená k pozorovaniu aj pre zástupcov stredných škôl, ktoré sa do nej so žiakmi aktívne nezapoja.

Štátny inštitút odborného vzdelávania a organizátor súťaže SMC Priemyselná automatizácia, s.r.o. Teplička nad Váhom spolu s  SMC Industrial Automation CZ s.r.o. Brno organizáciu aktivity potvrdili v roku 2022 Memorandom. Súťaž je zaradená do systému súťaží Skills Slovakia podporovaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Skip to content