Vyhľadať
Close this search box.

Rýchle prsty a rozvaha sa preukážu na celoštátnom kole Súťaže v spracovaní informácií na počítači

Spracovanie informácií na počítači patrí medzi stredoškolské súťaže, ktoré každoročne sprevádza rastúci záujem žiakov. Stredoškoláci tak dokazujú svoj pozitívny vzťah k novým technológiám a mimoriadnu vytrvalosť v súťaži, ktorá vyžaduje skĺbenie rýchlosti so sústredenosťou a precíznosťou.

Súťažiaci, ktorí postúpili z krajských kôl na celoštátne finálové kolo majú pred sebou úlohy ako písanie na počítači, kde sa hodnotí rýchlosť a presnosť, ďalej úprava textu na počítači, pri ktorej je dôležitá rýchlosť i precíznosť a  wordprocessing, ktorý je o profesionálnom spracovaní textu. Súťaž otvára slovenskej reprezentácii dvere na majstrovstvá sveta INTERSTENO 2024.

Minuloročnými víťazmi boli v súťažnej disciplíne písanie na počítači Tomáš Greguš, Obchodná akadémia, Nevädzova 3, Bratislava, počet hrubých úderov 4 688, percento presnosti 99,94 %, počet čistých úderov za minútu 453,8, úprava textu pomocou korektorských značiek Natália Horňáková, Obchodná akadémia M. Hodžu, M. Rázusa 1, 911 29 Trenčín, počet korektúr 101, jedna chyba výsledné body 9 850, wordprocessing Nikola Kmeťová, Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza, percento dosiahnutých bodov 87,33 % z celkového uvedeného počtu bodov 225 bodov.

V poradí 57. ročník súťaže v spracovaní informácií na počítači sa uskutoční 21. až 23. marca 2023 na Obchodnej akadémii v Seredi. Do finálového kola postúpi 44 žiakov stredných odborných škôl a obchodných akadémií z rôznych kútov Slovenska. Krajské kolá súťaže sa konajú v jednotnom termíne 8. februára 2023.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, metodickým, a odborným garantom je  Štátny inštitút odborného vzdelávania Bratislava.

Skip to content