Vyhľadať
Close this search box.
Pracovné stretnutie na tému „Duálne vzdelávanie – najlepšia cesta pre našu budúcnosť“

,, SLOVAK BARISTA CUP“ junior

Oznámenie Medzinárodného Kávového Inštitútu a Academy of Cofee

Súboj študentov stredných odborných škôl a hotelových akadémii zo Slovenska  o Brazíliu v roku 2021 sa rozbehol prvým kolom v januári tohto roka pri príležitosti výstavy Danubius Gastro Incheba Bratislava v ,,Kávovom mestečku“. Počas týchto jarných mesiacov mali súťažiaci absolvovať ešte dve kolá a následne po letných prázdninách tri kolá, aby celkový súčet kôl v danom roku bol rovný s ostatnými rokmi. Avšak z dôvodu mimoriadnej situácie na Slovensku, pandémie koronavírusu COVID – 19, sme nútení obe predprázdninové kolá zrušiť. Konkrétne :

  • 07. 04. 2020 v spolupráci s Hotelovou akadémiou Ľ. Wintera v Piešťanoch
  • 07. 05. 2020 v spolupráci so Súkromnou Spojenou školou EDUCO, org. zložka HA v Námestove

Ide o opatrenia z dôvodu ochrany zdravia všetkých zúčastnených, ako aj odľahčenia finančného zaťaženia jednotlivých škôl a taktiež povinností pedagógov spojených s prípravou svojich študentov. Náhradné termíny daných kôl sa pokúsime zabezpečiť hneď, ako to bude možné. Ak by sa situácia na Slovensku upokojila pripúšťame  aj záverečný mesiac tohto školského roka – jún či letné mesiace počas prázdnin pri príležitosti organizácie ,,BARISTA CAMP“, určeného pre všetkých baristov i študentov stredných odborných škôl a hotelových akadémii na Slovensku.  Samotná realizácia ako aj konkrétne termíny budú zverejnené na našich stránkach, sociálnych sieťach, a následne budú zaslané do emailov všetkých vzdelávacích inštitúcii. 

Veríme, že po letných prázdninách bude situácia pokojnejšia a naplánované kolá ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2020 budú pokračovať v dohodnutých termínoch. Presné termíny a miesta jednotlivých kôl  budú taktiež zverejnené na našich stránkach a sociálnych sieťach, a samozrejme ich rozpošleme do všetkých emailových schránok vzdelávacích inštitúcii najneskôr do konca júna 2020.

Každý rok si svoje barisitcké sny plnia celkoví víťazi kategórie starších aj mladších študentov fakultatívnym zájazdom do Brazílie. Spolu s víťazmi letia spoznávať brazílsku kultúru aj vylosovaný výhercovia spomedzi profesionálnych baristov, pražiarov a pedagógov.  Tohtoroční ocenení mali vycestovať na prelome mája a júna. Avšak taktiež z dôvodu mimoriadnej situácie nielen na Slovensku, ale i vo svete  sme nútení tohtoročný zájazd do Brazílie  odložiť. Všetkým účastníkom tohtoročnej cesty do Brazílie boli navrhnuté rôzne varianty kompenzácie výhry, ako aj odloženie ich cesty v budúcom roku 2021.  

Všetky vzdelávacie inštitúcie sú až do odvolania zatvorené a školiace strediská nie sú výnimkou. Aj vďaka modernej dobe prebieha vyučovanie vo virtuálnom svete a my sa doň radi pridáme. Okrem bežných odborných článkov, zaujímavých príspevkov a rozhovorov sme sa rozhodli preniesť vám školenia a workshopy o káve a jej zákulisí prostredníctvom videí.  Všetky témy, ktoré v súčasnej dobe spracovávame sa snažíme prispôsobiť podľa učebných osnov stredných odborných škôl a hotelových akadémii na Slovenku so zameraním na kávu, a to práve z dôvodu komunikácie priamo s viacerými pedagógmi jednotlivých škôl.  Hoci praktickým zručnostiam sa nič nevyrovná, veríme, že týmito vzdelávacími videami zjednodušíme prácu pedagógom a zároveň študentom zatraktívnime tému ,,káva“.

Medzinárodný Kávový Inštitút
www.kavovyinstitut.sk /facebook Medzinárodný Kávový Inštitút

Partner Academy of Coffee:
www.academyofcoffee.sk / facebook Academy of Coffee

 

 

Skip to content